Zasaď strom pro mír

 

společná fotkaZákladní škola a mateřská škola Oloví uspořádala 20. září 2013 zvláštní den, kdy spolu s dalšími školami po celém světě zasadila stromy. OSN vyhlašuje Mezinárodním dnem míru 21. září 2013, což letos připadlo na sobotu. První strom byl zasazen v poledne v Oceánii. Poté tak, jak bude slunce postupovat po své dráze, budou nové stromy postupně zasazeny v Asii, Evropě a Africe. Nakonec tento řetěz stromů zamířilo na oba americké kontinenty. A to všechno během jediného dne.

Tato událost se vloni stala úspěchem roku. Během jediného dne zasadilo na 5 tisíc škol ve 132 zemích celkem 600 tisíc stromů. Letošní akce byla ještě větší.

certifikát

Sázení stromů je pro nás důležité. Především nám připomíná význam přírody a ochrany životního prostředí. Pro tuto událost byl zvolen Světový den míru, protože symbolizuje mír a kontinuitu života. Symbolickým sázením stromů přispíváme k tomu, aby OSN dosáhla rozvojových cílů pro toto tisíciletí.

Kampaň „Zasaď strom pro mír“ organizuje LEAF – Learning about Forests (učení se o lese) a ENO – Environment Online, globální virtuální škola pomáhající zvyšovat povědomí o životním prostředí a udržitelném rozvoji.

I. třída II. třída III.třída IV. třída V. třída

Více fotografií je ke shlédnutí na olovizs.rajce.idnes.cz