Výlet po naučné stezce k rozhledně Cibulka

Žáci vyrazili v pondělí 15. září na výlet za účelem poznání místního regionu po naučné stezce k rozhledně Cibulka. Jednotlivé zastávky jsou označeny informačními cedulemi, směr jednotlivých tras je značen keramickými šipkami. Zastávky s informačními cedulemi jsou zaměřeny na tradiční hornickou činnost, především z období středověku a dále na stavby, které byly vybudovány obyvateli města Oloví.
Naučná stezka byla vytvořena v rámci grantového projektu „Znovuoživení dávných řemesel a tradic – cestou z minulosti do současnosti č. CZ.1.07/1.1.11/05.0010, který je spolufinancovaný z ESF a SR ČR, a který byl realizován na ZŠ a MŠ Oloví ve školním roce 2012/2013.
Naučná stezka vznikla na základě myšlenek obnovení rozhledny Cibulky na Šibeničním vrchu, která již byla 31. srpna 2014 slavnostně otevřena.

Více informací naleznete na stránkách naučné stezky http://naucnastezka-olovi.cz/

U rozhledny Cibulka si mohli žáci opéct buřty pod bezpečným a odborným dozorem hasičů z Oloví.

Fotografie z akce jsou ke shlédnutí zde, autorem fotografií je David Cisarik, žák VIII.A.

IMG_1169