Výlet do Prahy

Zájemci z řad žáků 6. – 9. ročníku se v pondělí 22.6.2015 vydali na výstavu Gateway to Space do Prahy. Jednalo se o unikátní projekt pod záštitou místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace, který mapuje cestu lidstva do kosmu. Výstava byla vytvořena ve spolupráci s NASA, představovala více než 150 originálních exponátů, širokou škálu dobových fotografií a dokumentárních filmů. K vidění byl legendární ruský Sputnik i první americká raketa s lidskou posádkou Mercury, americká družice Explorer, expozice lunárních výprav amerického programu Apollo, pestrá přehlídka skafandrů (dokonce i skafandr Jurije Gagarina). Žáci mohli vstoupit na palubu vesmírné stanice MIR, v řídící kabině raketoplánu Atlantis se mohli pokusit úspěšně přistát na planetě Zemi.

IMG_20150622_104843

Ovšem nejzajímavější částí výstavy byl trenažér, na kterém si mohli žáci vyzkoušet orientaci ve více osách – fotografie jsou ke shlédnutí zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *