Svatební den v VI.třídě

Svatební den v šesté třídě

V rámci občanské výchovy se v měsíci listopadu žáci šestého ročníku základní školy v Oloví seznámili hravou formou se zákonem o rodině. Pod vedením třídní učitelky Mgr. Miluše Kamasové nacvičili svatební obřad. S přípravou slavnostní hodiny jim pomohla i matrikářka Obecního úřadu v Oloví. Nevěsty, ženichové, svědci, rodiče, slavnostní oblečení, kytice, prstýnky, hudba, fotograf – to vše bylo. Snoubenci si poslechli procítěný projev paní starostky, v podání paní učitelky Mgr. Hany Sutté. Nevěsty se ženichy po vyslechnutí slavnostní řeči čekalo podepsání svatebního protokolu, který podepsali i svědkové snoubenců. Jen občas si někteří neuvědomili vážnost slavnostní chvíle a“ zapomněli“, jak se mají chovat. Snad si na tento den vzpomenou, až budou doopravdy před skutečným oddávajícím ve svůj opravdový svatební den. Na závěr nechybělo slavnostní pohoštění, které obětavě napekly a nakoupily maminky.

Názory jednotlivých žáků: „Mě bavilo nejvíce, jak jsem vedl nevěsty…“, „Já jsem byl na svatbě jako host. Líbila se mi báseň, kterou říkala paní učitelka a společné focení.“, „Líbilo se mi, že to byla hodina slavnostní.“, „Oddávala naše učitelka na češtinu a moc se jí to povedlo. Dokonce si troufám říct, že by mohla oddat pravou svatbu.“

Tř. učitelka Mgr. Miluše Kamasová

Fotografie zde: http://olovizs.rajce.idnes.cz/Svatebni_den_-_VI.trida_-_listopad_2016/

5 1  3 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *