Spanilá jízda olovského florbalového týmu

DSC_0167    Vše začalo přihlášením našeho týmu na turnaj „ O pohár České pojišťovny“.  Záměrem bylo ukázat dětem soutěžení na vyšší úrovni než v okrsku a poměření se se školami z jiných měst. Naším cílem rozhodně nebylo postoupit, ale spíše se zúčastnit. Nejsme škola, která může konkurovat počtem dětí ostatním školám, ale jsme plni entuziasmu a snažíme se účastnit všech akcí pořádané ASŠK Sokolov.

Výhra                Turnaj „ O pohár České pojišťovny“

Základní kolo se odehrálo v KV za účasti 4 týmů z oblasti KV – Sokolov. Postup si měli zajistit první dva týmy. Hrálo se systémem každý s každým. V prvním zápase jsme porazili po tuhém boji družstvo Tygrů poměrem 6:5, v dalším zápase jsme se utkali s družstvem ZŠ Konečná KV a po ostudném výkonu odešli s nářezem , za který by se nestyděli ani basketbalisté. Prohráli v poměru 2:19. Ke třetímu zápasu nastoupil po taktické poradě v kabině úplně „nový“  tým a zajistil si postup výhrou nad družstvem ze ZŠ 1. Máje v poměru 5:3 a mohly vypuknout bujaré oslavy z postupu do Františkových Lázní. Zde náš tým neměl co ztratit a rval se statečně o co nejlepší výsledek. Po tuhých bitvách nakonec v krajské eliminaci skončil na pohádkovém 4. místě a připsal si skalp celkového vítěze.

                 Liga škol ASŠK

Okrskové kolo se odehrálo již tradičně v Kraslicích, kde ze 3 týmů si zajistily postup první dva týmy. Po celkem hladkém průběhu se to podařilo týmům z Oloví a 1. ZŠ Kraslice. Okresní kolo se konalo v Sokolově, kde náš tým odehrál skvělý turnaj. Přenesl si pohodu a sebevědomí z předešlých zápasů a začal snovou cestu za prvenstvím a dalším historickým úspěchem a postupem do kraje. Dalo by se to přirovnat hokejovému turnaji na OH v Naganu. Silně podceňovaný tým z malého městečka Oloví překvapil florbalovou veřejnost a zapsal se na pomyslnou mapu sportovních týmu z Karlovarského kraje. Zde obsadili úžasné 3. místo.

Týmy                 Tímto bych chtěl poděkovat jmenovitě Marianu Dunkovi, Filipu Novotnému, Michaelu Záhorskému, Františku Gitterovi, Petru Sussnerovi, Lukáši Černému, Jakubu Sieberovi, Adamu Valachovi, Matěji Opatrnému, Ernestu Balogovi, Miroslavu Puchýřovi, Vlastimilu Džurbanovi. Zvláštní pochvala patří vedení školy ZŠ a MŠ Oloví za uvolnění žáků na soutěže a zajištění dozoru na sportovních akcích.

Umístění našeho týmu v jednotlivých turnajích:

2. místo ( Kraslice ), 2.místo ( KV ), 1.místo ( Sokolov ), 3.místo ( KV ) a 4.místo ( Františkovy Lázně )

DSC_0168Miroslav Svoboda, trenér úžasného florbalového týmu