S železnicí po stopách Karla IV.

V sobotu 19. 9. 2020 jsme se zúčastnili uvítání krále Karla IV. na nádraží v Oloví. Karel IV. s družinou se zde zastavil při své cestě ze Sokolova do Kraslic. Na budově stanice visel slavnostní transparent, na peronu stanice stál historický stánek s keramikou, pečivem a ovocem. Kulisu doby středověku utvářely kostýmy vystupujících, u stánku stojící ovečky i životopisné informační tabule hvězdáře. Pan starosta krále slavnostně přivítal přípitkem a chlebem se solí. Pochválil ho za zájem o tento region a předal mu dar. Velký potlesk sklidilo taneční vystoupení žáků ZŠ. Další historickou postavou, která se zde prezentovala, byl hvězdář J. Kepler. Ten předal králi horoskop, který pro něj sestavil. Atmosféru celé akce dokreslilo několik vhodně zvolených melodií. Poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli. Děkujeme i zaměstnancům stanice Oloví, kteří poskytli vystupujícím zázemí v prostorách stanice.