Řemeslné dílny – příprava na Velikonoční trhy

Dne 24. února se na naší škole uskuteční velikonočně laděné řemeslné dílny v rámci přípravy na Velikonoční trhy, které proběhnou 18. března po ukončení třídních schůzek.

1. dílna: Perníkářství – náplní práce je výroba a pečení perníků, seznámení s výrobou perníků v minulosti, vývoj perníkářského řemesla (používání dřevěných forem), cílem je vytvořit tradiční a originální perníky.

2. dílna: Velikonoční zajíčci – činnost bude zaměřena na výrobu zajíčků z keramiky, seznámení s tvorbou výrobků z keramické hlíny jako tradičním výtvarným materiálem

3. dílna: Co se peče, neuteče – modelování ze slaného těsta, seznámení s velikonočními a jarními zvyky a tradicemi (jak slavili Velikonoce naši předci a jak je slavíme my dnes), velikonoční symboly a dekorace si vyrobíme ze slaného těsta – pod šikovnými prstíky se nám promění v zajíčky, slepičky a kuřátka, která dozdobíme kořením, to nám nejen třídu, ale i celou školu provoní

4. dílna: Dárkové krabičky – výroba dárkových krabiček z papíru v netradičním velikonočním provedení, bude možnost zakoupit si prázdnou krabičku a vložit drobnou pozornost dle vlastního přání či zakoupit variantu s překvapením

5 .dílna: Vajíčkoplaté květiny – výroba květin do květináčků za použití odpadového materiálu, cílem je připomenutí významu velikonočních svátků, zhotovením výrobků se přiblížíme k vítání jara, žáci budou vedeni k uvědomění si důležitosti třídění odpadu, ekologického chování pro naši planetu, dále pak k manuální práci a využívání práce v kolektivu třídy

6. dílna: Pletení košíků – pletení košíků z papírových ruliček a tvorba dekorací s velikonoční tematikou, cílem je rozvíjení zručnosti a citu pro estetiku

7. dílna: Velikonoční zajíci – výroba zajíců ze dřeva a rozvoj kreativity a fantazie

8. dílna: Experimenty s výzdobou velikonočních vajíček – žáci si vyzkouší známé i neznámé zdobení velikonočních vajíček

9. dílna: Vítání jara barevnými vajíčky – výroba barevných košíčků plněných jarní trávou a zdobené barevnými vajíčky

10. dílna: Tradiční velikonoce – seznámíme se s lidovými zvyky oslav Velikonoc (pletení pomlázky, výroba tradičního pečiva – jidáše, výroba dekoračních ozdob)

Mateřská škola bude oslavovat svátky jara ve své dílničce s názvem Velikonoční tvoření, průběžně po celé předvelikonoční období.