Recitační soutěž 2014

V průběhu měsíce února proběhla na 1. stupni naší školy třídní kola v recitační soutěži. Všichni žáci se pod vedením svých učitelek českého jazyka pilně připravovali.

Do školního kola postoupili tito žáci:

II. třída – Kateřina Palová, Ladislav Havelec, Ondřej Odehnal

III. třída – Patrik Štětina, Matěj Šimek, Nela Šramková, Anita Matoušková

IV. třída – Jan Kajaba, Jakub Augustin, Michal Záhorský, Daniel Bock

V. třída – Matěj Opatrný, Martina Strnadelová, Nikola Havlíková

Níže uvedení žáci si vyrecitovali postup do okresního kola:

1.kategorie – II. a III. třída

  1. místo – Kateřina Palová
  2. místo – Ondřej Odehnal
  3. místo – Patrik Štětina

Školní kolo 1. kategorie

2.kategorie – IV. a V. třída

1. místo – Jan Kajaba
2. místo- Matěj Opatrný
3. místo – Michal Záhorský

Školní kolo 2. kategorie

… navíc ještě naši školu reprezentovali tito žáci: Jakub Augustin, Daniel Bock a Martina Strnadelová.

Téměř tři měsíce se žáci dřeli vybrané texty, zbavovali se trémy, učili se správně vyslovovat a pochopit text a patřičně ho emotivně přednést. Pomoci nám přijel pan Jiří Halberštát, který se přednesu věnuje a jehož svěřenci pravidelně na soutěžích vyhrávají.

Tímto bychom rádi poděkovali panu Jiřímu Halberštátovi za ochotu, spolupráci a čas, který věnoval přípravě našich recitátorů.

Okresní kolo – sotva spustili první recitátoři, spadla z našich dětí tréma a ostych z přehánění prožitku, najednou všichni pochopili, že bez toho to nejde a předvedli se, jak nejlépe uměli. Původně jsme tam jeli, abychom měli srovnání a něčemu se přiučili. Věděli jsme, že konkurence bude obrovská. Sice jsme nevyhráli, ale měli jsme radost z potlesku a krásných diplomů. I na obyčejné venkovské škole se najde tolik nadaných dětí včetně chlapců. Velmi si vážíme i toho, že se společně s dětmi zúčastnili i rodiče. Recitaci svých dětí si užívali a troufám si říci, že chvílemi na nich bylo znát i dojetí. Děkujeme za to, že tento jejich koníček podporujete. Pro velký zájem našich žáků se zúčastníme i příští rok.

Okresní kolo - účastníciVíce fotografií můžete shlédnout na olovizs.rajce.idnes.cz