Reakce žáků na vystoupení „NEHULÍME, KRESLÍME“

 Zážitek s Adolfem Dudkem

„Líbilo se mi, že jsme se tam v knihovně hodně bavili. Bylo to srandovní, bylo to hezké, pan Adolf Dudek byl vtipný a zábavný. Naučil nás, jak kreslit obličej, dlaň, město i krajinu. Měl jsem z toho dobrý pocit.

21.listopadu                                                                                        žák VII. třídy

„V knihovně v Kraslicích se mi nejvíc líbilo vystoupení pana Adolfa Dudka. Ukázal nám různé způsoby kreslení, které mě bavily. Pan ilustrátor byl vtipný a to je dobře. Přednáška paní knihovnice byla dobrá, ale nejvíc mě zaujala historie domu, ve kterém je teď knihovna. Příští rok bych jela ráda zase. Poznala jsem, že se dá malovat jen s geomtrickými útvary. A řekl nám jak se maluje dlaň a to bylo lehké, protože jsme malovali jen se čtvercemi.“

21. listopadu 2012                                                                                     žákyně VII. třídy

Zážitek v knihovně

„S panem Dudkem byla sranda, když jsme se učili kresbu a dělali obrázkové hádanky. Paní knihovnice byly milé, řekly nám všechno o historii, o knihách a o samotné knihovně. Líbilo se mi, že v tom měli velký přehled, ráda bych jela i příští rok.“

21. listopadu 2012                                                                                      žákyně VII. třídy

Zážitek z knihovny

„Na knihovně se mi nejvíce líbilo, že knihovna byla v krásné budově. Bylo tam hodně knih, které mě hodně zajímaly, a taky ohromily, po příchodu do knihovny mě jako první zaujalo velké okno s barevnými ornamenty a po stropě hezké štuky. Nejlepším zážitkem bylo představení s Adolfem Dudkem. Mám  z toho nádherný pocit a zážitek. Myslím si, že bychom mohli příští rok jet zase. S Adolfem Dudkem byla velká sranda, učil nás, jak umět malovat pomocí základních geometrických tvarů.

21. listopadu 2012                                                                                      žák VII. třídy

Adolf Dudek

„Naučil nás malovat: město, hory, dlaň, tělo, obličej. Byl vtipný, strašně jsme se zasmáli, žádná nuda, jen zábava. Nakonec nám dával obrazové hádanky, ukazoval knihy, které namaloval.“

21. listopadu 2012                                                                                      žák VII. třídy

Zážitky s Adolfem Dudkem

„Vystoupení Adolfa Dudka se mi moc líbilo, protože bylo zajímavé, učili jsme se kreslit z geometrických tvarů. Při vystoupení dělal srandičky, aby nás to zaujalo, bylo to moc hezké. Naučili jsme se kreslit dlaň, ruce, člověka, hlavy a na nich různé tváře. Nakonec nám dával hádanky, které v tu chvíli nakreslil.“

21. listopadu 2012                                                                                      žákyně VII. třídy

„Líbilo se mi, když nás učil Adolf Dudek kreslit, a pak mě ohromili knihy, které byly skoro všude. Paní knihovnice nám vyprávěla vše o knihách a o knihovně. Mám z toho zážitek, bylo to tam moc hezký.“

21. listopadu 2012                                                                                      žák VII. třídy

Návštěva kraslické knihovny

„První část byla zábavná (ta s Adolfem Dudkem), kreslili jsme hory, město, tělo atd. Dělali jsme i reklamu, ve které jsem byl Stephanie (kdo nebyl, nepochopí). V druhé části jsme si prohlíželi knihobvu a poslouchali vyprávění, to mě nebavilo.“

21. listopadu 2012                                                                                      žák VII. třídy