Projekt BŘEZEN – měsíc knihy – 1. část

BŘEZEN MĚSÍC KNIHY – NEJČTENĚJŠÍ ČESKÝ AUTOR

Dne 30. 3. 2015 se žáci osmého a devátého ročníku společně se žáky 8.B  zúčastnili projektového vyučování v ČJ. Projekt byl zaměřen na seznámení se s literární a filmovou tvorbou současného českého spisovatele, na jeho další tvorbu a životopis.  Žáci shlédli filmové zpracování díla Michala Viewegha, poté se se stejným titulem setkali v knižní podobě.

Projekt byl zaměřen na přivedení dětí k četbě a odtržení od konkurenčního media – televize.

Žáci vyjádřili své pocity těmito slovy:

Báječná léta pod psa

Více se mi líbila kniha. Bylo v ní obsaženo více informací, více se v ní toho dělo. Film byl natočen jinak než byla kniha napsána. V knize se dozvím víc o určitých okamžicích. Dokážu se více vžít do postavy, ve filmu jsem se snažila porozumět pouze ději. Chtěla bych si knihu přečíst celou, a pak se teprve podívat na film, protože když jsem četla ukázku z knihy, pořád jsem si říkala: „ Ale takhle to přeci ve filmu nebylo.“

žákyně 8. ročníku

Více se mi líbil film. V knížce bylo něco jiného než ve filmu. Ve filmu to bylo lepší, i když vím, že kniha se vydala první. Podívala bych se i na další filmy tohoto režiséra s námětem od Michala Viewegha.  Líbilo se mi i herecké obsazení filmu. Příště si jako první přečtu knihu a až potom se kouknu na film. Jsem zvědavá, jak se bude moje fantazie shodovat s představivostí režiséra.

                                                                                                             žákyně  8. ročníku

1. část