Ovociáda

Základní škola v Oloví slavila 20. října Den stromů kulturním programem nazvaným Ovociáda. Do této aktivity žáci zapojili i rodiny a to v soutěži O nejlepší ovocný moučník.

Třetí vyučovací hodinu se všichni žáci školy sešli ve školní tělocvičně, kde se konal kulturně – sportovní program Ovociády. Vše odstartovali žáci čtvrté třídy, kteří pod vedením třídní učitelky Michaely Hurtové zazpívali a dramaticky ztvárnili píseň „ Doktora se nebojíme“. Druhá třída si společně s třídní učitelkou Janou Šporkovou připravila píseň „ Všechny švestky mají pecky“ a třetí třída paní učitelky Hany Svobodové píseň „ Ovoce a zelenina“. Do programu se zapojili i děti z mateřské školy s pásmem básní a žáci páté třídy si společně s třídní učitelkou Miluší Kamasovou připravili povídání o památných stromech v nejbližším okolí. Jednotlivá vystoupení byla proložena krátkými soutěžemi.

V druhé části programu byli vyhlášeni vítězové soutěže O nejlepší ovocný moučník, na které se podíleli i rodinní příslušníci žáků. Před odbornou porotou byl nelehký úkol, vybrat ze 41 přihlášených moučníků ten nejkrásnější a nejchutnější. Diplom s titulem Nejkrásnější ovocný moučník si odnesli sourozenci František a Danielka Havelcovi. Vítězem kategorie Nejchutnější ovocný moučník se stal Honzík Pejpal.

Všem zúčastněným patří velké díky, zejména rodičům, kteří pro své ratolesti napekli vynikající moučníky. Poděkování patří i žákům a jejich třídním učitelkám za nacvičená představení.

Fotografie jsou ke shlédnutí na olovizs.rajce.idnes.cz

Video zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *