Na ZŠ Oloví je nová emise bankovek.

Žáci Základní školy v Oloví se stali emitenty bankovek, které budou sloužit jako platidlo při řemeslném trhu.

Celoškolní soutěž o návrh nejhezčí bankovky byla iniciována grantovým projektem, který na základní škole probíhá v tomto roce. Znovuoživení dávných řemesel a tradic – cestou z minulosti do současnosti , je název projektu, který je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem ČR. Jeho součástí je i vznik jednoduchých fiktivních firem, které budou vyrábět a následně prodávat řemeslné výrobky. Právě k prodeji a hlavně možnosti nákupu budou sloužit nově vzniklé Olověné doláče, jejichž emise vzešla z celoškolního hlasování při výstavě návrhů bankovek.
Celá klíčová aktivita projektu má za úkol žáky seznámit s principy fungování firmy. Žáci by se měli aktivně podílet na výuce finanční gramotnosti a to praktickou a zajímavou metodou, která je uvede do problémů finanční gramotnosti a pravidel fungování obchodu a financí.