Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách – divadelní představení

DSC_0122Slavná filmová komedie o zásadovém bytovém referentovi a neslavném osudu posledních českých vodníků.

Ve vlhkém pražském domě na břehu Vltavy žije posledních sedm českých vodníků. Pan Wassermann s chotí a dcerou Polly a jejich sloužící, Karel, Bertík a Alois s dcerou Janou. Jejich konec se však zdá neodvratný, zejména poté, kdy je Lojzíkovi za obětavost přidělen nový suchý byt I. kategorie s ústředním topením a informací, že jejich vlhký domek na břehu Vltavy bude zbourán. Tomu se vodníci rozhodnou zabránit za každou cenu a vydají se za bytovým referentem doktorem Mráčkem, který má jejich případ na starosti.

P. Markov – M. Macourek – V. Vorlíček
Západočeské divadlo v Chebu
Režie: Šimon Dominik Divadelní adaptace, dramaturgie a texty písní: Zdeněk Bartoš
Scéna: Karel Čapek
Kostýmy: Zuzana Mazáčová
Hudba: Matěj Kroupa
Choreografie: Martin Pacek

Dojmy z divadelního představení našich žáků:

žák 5. ročníku:

Divadelní představení se mi moc líbilo. Srandovně a dobře to udělali. Byl to dobrý příběh. Pořád jsem se smál. Bylo tam mnoho postav, které byly výborné. Bylo to hrané na dva díly. Vše si zapamatovat, neudělat žádnou chybu.. prostě pěkně zahrané, dobře udělané a zábavné. Moje pocity byly skvělé. Každá postava se mi líbila a každá byla velmi srandovní.

Žáci 6. třídy:
Dne 20.1.2015 se žáci 5. až 9. třídy ZŠ vydali do chebského divadla na divadelní představení „Jak utopit Dr.Mráčka“. Žáci jeli autobusem,cesta tam a zpět trvala 1,5 hodiny. Když žáci dorazili do divadla, pořídili si společnou fotografii,uložili si věci do šatny a usadili se na svá místa. Představení bylo o tom, jak právník Dr. Mráček nařídí zbourání domu vodníků,jelikož byl promáčený. Vodníci ho proto chtěli utopit a získat jeho duši. Nakonec Dr.Mráček začal žít s jejich dcerou vodnicí Janou. Nejsrandovnější postavou byl pes Lady. Představení se žákům moc líbilo.
žákyně 7. ročníku:

Je to o posledních sedmi vodnících v Čechách. Jak chtějí utopit dr. Mráčka. Jenže se jim to nepovede, protože ho Jana vždy zachrání a časem se do sebe zamilují. Nejhezčí byly triky, jak proměnil Matyldu v mouku, Lejdyna ji odnesla a pí. Mráčková z ní udělala bublaninu.

Vše bylo krásné.. i jak zpívali a tancovali. Měli to dobře propracované.

žákyně 9. ročníku:

Divadelní představení se mi líbilo. Bylo to hrané podle známého filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Dr. Mráček se snažil zbourat dům vodníků, který byl provlhlý a zdraví nebezpečný. A tak se vodníci rozhodli, že se dr. Mráčka zbaví.

Nemám z toho vůbec špatný dojem. Ale na můj vkus bych řekla, že tam zpívali a moc. Ale hodně se mi líbily scény, které se odehrávaly pod vodou, protože to měli pěkně nasvícené a k tomu i zvuk dobře udělaný. Dcera vodníků Polly mi do té role sedla úplně skvěle, prostě tam pasovala. Také byly dobře vymyšlené scény, kdy vodníci odcházeli a přicházeli na jeviště umyvadlem. Prostě to bylo moc pěkně vymyšlené, a když jsem na to koukala, úplně jsem viděla před sebou ty filmové scény.

fotografie k nahlédnutí zde