Evropský den jazyků u nás

Dne 26. září 2013 se po celé Evropě slaví Evropský den jazyků, i my jsme dnes oslavovali zajímavými aktivitami:
– Žáci se seznámili s tradicemi a zvyky vybraných evropských států při populárně naučné videoprezentaci, kterou společnými silami vytvořili naši učitelé.
– Žáci II. stupně vytvářeli multijazyčný slovník (v sedmi evropských jazycích) k jednotlivým ročním obdobím – jaro, léto, podzim, zima.
– Na počest významného svátku jedné evropské země jsme se oblékli do zelené barvy a vytvořili jsme si trojlístky – zelená barva a trojlístek jsou typické symboly irského Dne sv. Patrika. V rámci celé školy jsme soutěžili o to, která třída bude mít na sobě nejvíce zeleného oblečení (procentuelně přepočteno na počet žáků třídy, abychom byli spravedliví). A tady jsou první tři vítězové:
1. místo – III. třída
2. místo – II. třída
3. místo – IX.A

GRATULUJEME !!!
1373636_print_2
Více fotografií na olovizs.rajce.idnes.cz