Evropský den jazyků

Evropský den jazyků na naší škole

Evropský den jazyků, který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku, se každoročně slaví od roku 2001 dne 26. září. Při této příležitosti se v Evropě pořádá celá řada akcí, ať už to jsou aktivity pro děti a s dětmi, televizní a rozhlasové programy, hodiny výuky jazyků či konference.

I my jsme se tedy opět rozhodli zařadit do výuky aktivity, jejichž cílem bylo podpořit u žáků zájem o výuku cizích jazyků a rozšířit jejich znalosti o vybraných evropských státech. 23. září se žáci III. – V. třídy zúčastnili divadelního představení „Little Red Riding Hood“ a žáci druhého stupně divadelního představení „Peter Black“. Jednotlivá představení byla z větší části odehrána v anglickém jazyce.

Pro žáky druhého stupně připravili vyučující projektový den, který se konal 27. září. Žáci byli rozděleni do šesti skupin, které byly složeny z žáků napříč jednotlivými třídami a umožňovaly tak spolupráci mladších se staršími. Žáci měli ve svých skupinách vytvořit poutavý plakát, který by obsahoval informace o jedné z šesti vybraných evropských zemí a připravit si krátké kulturní představení, které na konci projektového dne prezentovali před svými spolužáky. 5. vyučovací hodinu jsme tak byli svědky velmi povedených vystoupení. Ať už to byla německá verze písně „Včelka Mája“, ukázka finské polky, francouzská píseň, ukázky nizozemštiny, ruská píseň s tanečním doprovodem a krátký rozhovor ve slovenštině se sportovní tématikou. Prezentace jednotlivých států byly velmi povedené a vzniklé informační plakáty ozdobily společné prostory naší školy.

Mgr. Lenka Filandrová

fotografie z akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *