Dobrovolnická akce 72 hodin

72 hodin

72-hodin-logo

 I malý čin je víc než pouhé řeči! Třídenní dobrovolnický projekt 72 hodin, organizovaný Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), i ve svém pátém ročníku ukázal, že dobrovolnictví v Česku má velkou tradici. Do šesti stovek akcí se letos pustilo bezmála 30.000 lidí, o něco málo víc než loni. Tisíce dobrovolníků v celé České republice zvelebovalo své okolí, pomáhalo druhým nebo přírodě.

Vím, že pomáhat není v dnešní době pro každého z nás samozřejmostí, a proto se mi celostátní dobrovolnický projekt 72 hodin velmi líbí. Této akce se zúčastnili i žáci naší školy (žáci 8. a 9. třídy). V pátek 14. října dopoledne proběhl úklid trasy naučné stezky od školy na rozhlednu Cibulku, úklid hřiště a okolí kapličky na Šibeničním vrchu. Žáci vyměnili učebnice na tento den za pracovní rukavice. Myslím si, že akce se vydařila až na větrné a chladné počasí. Všem zúčastněným žákům děkuji za příkladnou pomoc.

Vedoucí projektu Ing. Pavel Plavec

72-hodin-foto

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *