Celostátní setkání učňů Machři roku – Sokolov

Žáci 5. až 9. ročníku se dnes zúčastnili představení více než 20 řemesel, která si sami mohli vyzkoušet – práce s 3D scannerem a tiskárnou, líčení, úprava nehtů apod. Této akce jsme se účastnili i v rámci udržitelnosti našeho projektu „Znovuoživení dávných řemesel“.
Tato akce projektu Česká hlava se uskutečnila na náměstí Budovatelů v Sokolově. Projekt Machři roku byl zaměřen na popularizaci odborného školství a řemesel mezi studenty ZŠ i širokou veřejností. Chtěli mladým lidem ukázat, že řemeslo není jejich nejzazší volbou, ale možností perspektivního uplatnění i tvůrčí seberealizace.
Více informací o akci na http://www.ceskahlava.cz/cz/machri-roku/
Zároveň mohli žáci jako návštěvníci akce soutěžit o ceny v kvízu, který si pro ně připravil partner soutěže WITTE Automotive.

Autorem fotografií byl žák 8. ročníku – David Cisarik, fotogalerie je dostupná zde.

IMG_8643