Beseda dětí ze školní družiny

V úterý 24. března proběhla beseda dětí ŠD při ZŠ Oloví. V rámci plnění celoročního programu  se učíme schopnosti mluvit na veřejnosti, vést diskusi a vyjádřit svůj názor. Besedy se zúčastnila ředitelka školy Mgr. Bc. Ivana Pečenková, byla přivítána znělkou „Oloví, oloví“, kterou zazpívaly novinářky z 2. třídy, Michaela Vovsová, Tereza Seifertová a novinářka z 1. třídy Magdalena Pleyerová. Žák Miroslav Mika z 2. třídy připravil prezentaci pro přítomné novináře nazvanou Ochrana životního prostředí. Soutěž v třídění odpadu měla úspěch. A pak už si děti hrály na novináře a zasypaly dotazy paní ředitelku. Chtěli znát historii školy, jak se řídí škola, co vlastně dělá ředitel, jaké má zájmy, jak bydlí, zda-li má vztah ke zvířatům apod. Po skončené debatě proběhla druhá, zábavná prezentace na interaktivní tabuli, jak ředitel a žák vypadali třeba v pohádkových příbězích, kolik lidí pracuje ve škole dnes, jaké budou úpravy školy v příštích letech. „Školní řád je třeba dodržovat, ale máš-li nápad, návrh, jak svou školu vylepšit, kdykoli přijď, budeš vítán a určitě si o tom popovídáme“, zakončila setkání dětí s vedením školy paní ředitelka.

DSC_0570Více fotografií na olovizs.rajce.idnes.cz