Aktuální informace a odpovědi na časté dotazy

Dobrý den vážení rodiče,
na základě množících se dotazů jsem připravila souhrn informací:

• Děti nemusí povinně využívat server Discord, primárně mají plnit úkoly zadané v edupage (a pracovní listy a úkoly v přílohách jen ti, kteří mají možnost), protože jsme si vědomi, že rodiny nejsou vybaveny tiskárnami a telefon přílohu neotevře. Je to nabídka školy pro práci dětem, kterým to vybavení umožňuje. Nebojte se, že by děti byly nějak potrestány nebo dostaly špatnou známku.
• V případě, že nemůžete přílohy otevřít, pošlete učiteli oznámení emailem, konzultujte a vypracovávejte úkoly podle jeho pokynů. Je důležité, aby se děti učily a především opakovaly.

V případě potřeby žádosti o ošetřovné za MŠ nebo ZŠ mi napište na pecenkova.ivana@seznam.cz nebo volejte 736 699 802. Ráda vám formulář zašlu. Pokud někdo nemá možnost si formulář vytisknout, dohodneme se na způsobu předání.

Anglie. Odstoupila jsem od smlouvy s cestovní kanceláří a ta nám již peníze vrátila. Plánovaná schůzka je tedy zrušena. Až shromáždíme čísla účtů těch, kteří platili v hotovosti, odešleme vám je všem najednou.

Přijímací zkoušky pro devátou třídu
V tuto chvíli nemám žádné informace z MŠMT. Sledujte stránky škol, na které jste se hlásili. Vše také pečlivě sledujeme a od pondělí budete mít možnost konzultace s výchovnou poradkyní. (Zveřejním kontakt.)

Zápis do MŠ
V případě, že se situace nezmění, proběhne zápis do MŠ online formou.
V době od 14. dubna do 30. dubna bude na stránkách školy i školky volně stažitelný formulář, který si vytisknete nebo si o něj zažádáte a domluvíme se na způsobu předání. Vyplněný a podepsaný ho vhodíte do schránky na budově základní školy. Prozatím nemusíte navštívit lékaře a odevzdáte ho bez potvrzení (předškoláci nepotřebují potvrzení vůbec). K potvrzení lékařem budete vyzváni až to situace dovolí.

Zápis do 1. třídy. Zápis proběhne ve dvou fázích.
1.fáze – online
V době od 1. dubna do 20. dubna budete mít možnost si stáhnout formulář z našich stránek, ten vytisknete, vyplníte, podepíšete a vhodíte nám ho do školní schránky (u zvonků školy). V případě, že nemáte možnost tisku, napište, zavolejte a dohodneme způsob předání.
Nelze poslat přihlášku emailem. Buď mi musela být opatřena vaším elektronickým podpisem nebo vámi odeslána do naší datové schránky.
Pokud bude zákonný zástupce žádat o odklad školní docházky, bude tento formulář také na stránkách školy.
2. fáze – osobní účast
Až situace dovolí, budeme vás kontaktovat a dostavíte se osobně k motivační části zápisu do školy.

Moc děkuji za dotazy, připomínky, spolupráci a přeji vám všem zdraví a pevné nervy v této těžké době. Ivana Pečenková, kolektiv školy a školky